Cztery fakty o dekoracji okien, o których trzeba pamiętać na etapie budowy

24.jpg

Budując dom nie możemy doczekać się przyjemnego etapu dekorowania i wykańczania wnętrza. Jednak, żeby na tym etapie móc spełnić swoje wcześniejsze oczekiwania, o wykończeniu wnętrza należy pomyśleć już na etapach wyboru projektu oraz budowy. Jednym z elementów, które mogą nastręczyć problemów po zakończeniu budowy, a podczas dekoracji i wykańczania wnętrza, są okna i ich dekoracja. Nie tyle ich kolor, który większość budujących dom starannie dobiera, lecz ich kształt, wysokość, sposób otwierania oraz wystający parapet. O czym należy pamiętać na etapie projektowania i budowy, aby z łatwością zrealizować swój plan dekoracji okna?

  • Starannie dobrać kształt okien. Trzeba pamiętać, że okna umieszczone pod skosem, z jednym bokiem ukośnym będą trudniejsze do zaaranżowania, niż okna prostokątne.
  • Uważnie dobrać wysokość okien i ich lokalizację. Pamiętać trzeba, że jeżeli planujemy zasłony musimy mieć dogodne miejsce na szynę lub karnisz, a jeżeli chcemy je zasłonić listwą maskującą, musi być miejsce i na nią, a okna muszą się dać swobodnie otworzyć.
  • Zbyt duże parapety mogą uniemożliwić powieszenie długich firan, lub zasłon, wtedy należy skorzystać z innych opcji, jak rolety, żaluzje, lub krótkie dekoracje okna.
  • Kuchnia bywa miejscem, w którym trzeba iść na kompromis. Coraz modniejsze jest lokalizowanie zlewozmywaka przy oknie, co zazwyczaj utrudnia otwieranie okna, natomiast przyjemność użytkowania zlewozmywaka „z ładnym widokiem” rekompensuje niedogodności. 

Pomysły nieszablonową dekorację okien znajdziesz w naszym dziale z zasłonami.

Zachęcamy do zapoznania się również z kategorią Poduszki dekoracyjne

20 characters selected
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.