Promocje
Znajdziesz tutaj dekoracje w atrakcyjnych cenach. Obecnie z kodem "TERAZECHO" uzyskasz 10% rabatu na poduszki z kolekcji Echo. Promocje nie łączą się.
Miętowa poduszka dekoracyjna Aurum 50x30
Miętowa poduszka dekoracyjna Aurum 50x30

125,10 zł

Cena regularna: 139,00 zł

Najniższa cena: 139,00 zł
szt.

Jak dbać o poduszki dekoracyjne?

Jak dbać o poduszki dekoracyjne? Poduszki z różnych tkanin mogą być pielęgnowane w różny sposób.

Poduszki dekoracyjne popularnym akcentem na kanapie.

Poduszki dekoracyjne są ostatnimi czasy jednym z najpopularniejszych i najbardziej estetycznych dodatków do wnętrz. Dodają mu klasy, akcentują resztę dekoracji i dopełniają każdej kompozycji. Jak to jednak jest z każdym elementem Twojego wnętrza, z czasem poduszki te brudzą się i tracą zarówno na walorach estetycznych jak i na standardach higienicznych. By zaradzić tym problemom należy zapoznać się z metodami dbałości i pielęgnacji tych małych cudeniek.

 
 
 
 

Jak prać poduszki i poszewki dekoracyjne

Pranie i suszenie poduszek.

Pierwszą rzeczą, jakiej w dzisiejszych czasach powinien nauczyć się praktyczny entuzjasta designu jest to, jak prać poduszki. Są to bowiem niekiedy delikatne konstrukcje, z którymi należy obchodzić się w określony, specyficzny sposób. Pranie takie powinno odbywać się kilka razy do roku, co najmniej trzykrotnie w roku lub raz na kwartał. Oczywiście, jeżeli zauważysz wcześniej zabrudzenia, należy zadbać jak najszybciej o ich czystość. Pierwsze zagadnienie to pranie poduszki w pralce. Po pierwsze, temperatura prania powinna być niska, w okolicach 30 stopni Celsjusza. Jest to szczególnie ważne w przypadku poduszek z nadrukami, bowiem wysoka temperatura może je uszkodzić. W celu dodatkowej ochrony nadruku, przede wszystkim zastanawiając się jak prać poduszki syntetyczne, należy odwrócić poszewkę na drugą, lewą stronę. Nie należy stosować dużej ilości detergentów ani jakichkolwiek wybielaczy, zamiast tego radzimy dodać nieco sody oczyszczonej. Poszewki podatne na zmechacenia lub bogato zdobione polecamy umieścić w specjalnej torbie do prania delikatnych tkanin. Co najważniejsze, suszenie poduszek w suszarce jest zdecydowanie wzbronione, są one najczęstszym powodem zniszczenia poduszek dekoracyjnych! Jak wyprać poduszki z kanapy, te najdelikatniej zdobione? Lub jak wyprać poduszki z waty, te, które prać należy w całości, bez zdejmowania poszewki? Rozwiązaniem tutaj jest nasze drugie zagadnienie, czyli pranie ręczne. Po pierwsze należy upewnić się co do tego, czy wybrany środek do czyszczenia jest bezpieczny dla tkaniny, na przykład czyszcząc jej mały fragment. Nie należy trzeć ich intensywnie, by nie zniszczyć delikatnych ozdób ani nie powodować zmechacenia. Zdecydowanie odradzamy też wykręcanie poduszek z wody. Zamiast tego polecamy delikatnie wycisnąć z nich wodę i zostawić na suszarce stojącej w przewiewnym miejscu. Dobrym pomysłem jest przewrócenie poszewek z poduszek do suszenia na drugą stronę i suszenie w zacienionym miejscu, ostre światło może powodować wyblaknięcia.

  

Poszewka z kotem gobelinowa 45x45 cm

Prasowanie poszewek ozdobnych

Prasowanie poduszek dekoracyjnych i poszewek ozdobnych powinno odbywać się w niskiej temperaturze – około 110 stopni Celsjusza, o ile tkanina poduszki tego wymaga. Należy też przewrócić poszewki przedtem na lewą stronę, ponieważ prasowanie na prawej stronie może spowodować ułożenie się włókien pod naciskiem żelazka w niewłaściwą stronę. Można również zastosować trick naszych babć - prasować poszewki przez cieniutką, bawełnianą tkaninę. Wyprasowane poszewki wyglądają estetyczniej i pachną świeżej. Dobrym pomysłem jest również użycie do prasowania całych poduszek ręcznej parownicy, wtedy nie musisz przewracać poszewki na lewą stronę. Możesz wyprasować w ten sposób nawet bardzo delikatny materiał, wyprasować całą, ubraną poduszkę dekoracyjną, lub nawet delikatnie odświeżyć poduszkę dekoracyjną pomiędzy praniami. Para niweluje zapachy, które chcąc nie chcąc pojawiają się w naszych wnętrzach, a poduszki dekoracyjne chętnie je chłoną, niezależnie od tego, czy jest to przyjemny zapach lawendowego odświeżacza, czy gotowanego obiadu. Zwróć zawsze uwagę na to, w jaki sposób można prasować dany materiał. Wiele tkanin tapicerskich, z których wykonujemy nasze poduszki, nie wymaga prasowania, chociaż ich właściwości pozwalają na prasowanie. Na przykład poduszki dekoracyjne Denali nie wymagają ich wyprasowania, ponieważ materiał zawsze po wyjęciu z pralki wygląda dobrze, jednak o ile w Twoim przekonaniu zajdzie potrzeba wyprasowania, lub odświeżenia poduszki pomiędzy praniami, właściwości tkaniny pozwalają na wyprasowanie.

Pielęgnacja poduszek dekoracyjnych

Po pierwsze, poduszki należy często wietrzyć by utrzymać ich neutralny zapach. Szczególnie ważne jest wietrzenie poduszek w zimie, zabija bowiem ono roztocza i inne mikroskopijne stworzenia obniżające higienę. Po drugie, zmechacenia można usuwać rolką do ubrań, maszynką do golenia lub nawet pumeksem – oczywiście z zachowaniem delikatności. Wystające nitki za to należy ucinać nożyczkami i nigdy nie powinno się za nie ciągnąć, gdyż jest to przepis na zniszczenie tkaniny. W przypadku usuwania zabrudzeń sprawdzonym sposobem jest wcieranie sody oczyszczonej, a następnie odkurzenie.

Jak utrzymać w dobrym stanie wkład do poduszki dekoracyjnej?

Wkłady do poduszek dekoracyjnych wykonane z tzw. Kulki silikonowej należy co najmniej raz w tygodniu wyjąć z poszewki, o ile poszewka jest zdejmowana, a następnie solidnie wytrzepać lub wygnieść w dłoniach. Zapobiegnie to zbijaniu się włókiem i spłaszczaniu poduszki lub tworzeniu się wewnątrz zgrubień. Jeśli zauważysz tworzące się wewnątrz wkładu do poduszki zgrubienia, należy je rozerwać dłońmi i ponownie solidnie wytrzepać wkład do poduszki. Większość wkładów do poduszek z kulki silikonowej można prać zarówno ręcznie, jak i w pralce na niskich obrotach i niskim wirowaniu, jednak należy postępować zgodnie z instrukcją prania przyszytą do poduszkowego wkładu.

Jeśli masz wątpliwości co do sposobów pielęgnacji naszych poduszek, napisz do nas lub skontaktuj się za pomocą formularza kontaktowego.

 
 
 
 
 
460 characters selected
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.